پایه

موتور هیدروژنی چگونه کار می کند؟

33

اتومبیلهای سلولی سوخت هیدروژن توسط موتور الکتریکی تغذیه می شوند و بنابراین به عنوان خودروهای الکترونیکی طبقه بندی می شوند. مخفف رایج FCEV است ، کوتاه “Fuel Cell Electric Vehicle” ، بر خلاف BEV یا “باتری الکتریکی” است. اتومبیلهای سلولی توان هیدروژن از طریق موتور بین المللی انرژی ارائه می شود و می توانید به عنوان مرکز منابع الکترونیکی انتخاب می کنید.

در فن آوری سلول سوختی ، فرایندی معروف به الکترولیز معکوس صورت می گیرد که در آن هیدروژن با اکسیژن موجود در سلول سوختی واکنش نشان می دهد. هیدروژن از یک یا چند مخزن ساخته شده به FCEV می آید ، در حالی که اکسیژن از هوای محیط حاصل می شود. تنها نتایج این واکنش انرژی الکتریکی ، گرما و آب است که به عنوان بخار آب از طریق اگزوز ساطع می شود. بنابراین اتومبیل های با هیدروژن کاملا بدون آلودگی است.

برق تولید شده در سلول سوخت موتور هیدروژن بسته به خواسته های وضعیت رانندگی خاص می تواند دو مسیر را طی کند. این یا به موتور الکتریکی می رود و مستقیماً FCEV را شارژ می کند و یا باتری را شارژ می کند ، که انرژی را تا زمانی که برای موتور لازم باشد ذخیره می کند. این باتری که به عنوان باتری قدرت پیک معروف است ، نسبت به باتری یک ماشین کاملاً برقی به طور قابل توجهی کوچکتر است ، زیرا دائما توسط سلول سوخت شارژ می شود.

مانند سایر اتومبیلهای الکترونیکی ، وسایل نقلیه هیدروژن نیز می توانند انرژی ترمز را بازیابی کنند. موتور الکتریکی انرژی جنبشی اتومبیل را به انرژی الکتریکی تبدیل کرده و به وسیله ی آن باتری پشتیبان تغذیه می کند.

 

لوگوی آرکا باتری

برای خرید بهترین باتری خودرو خود می توانید وارد فروشگاه آرکا باتری  شوید و به راحتی سفارش خود را ثبت و در کمترین زمان ممکن باتری خود را تحویل بگیرید .

لوگوی آرکا باتری

جوانب مثبت و منفی خودروهای دارای هیدروژن چیست؟

جوانب مثبت و منفی یک پیشرانه خاص را می توان از دو منظر اصلی مشاهده کرد: کاربر و محیط زیست. در صورت موفقیت هر فناوری به عنوان جایگزین موتور احتراق ، باید کاربر پسند باشد و میزان انتشار آلاینده ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

1645353194

مزایای استفاده از موتورهای هیدروژنی

پیشرانه موجود در اتومبیلهای سلولی سوخت هیدروژن کاملاً برقی است. وقتی رانندگی می کنید ، با رانندگی یک اتومبیل برقی معمولی احساس می کنید. معنی آن چیست؟ تقریباً سر و صدای موتور و استارت آن پر جنب و جوش نیست ، زیرا موتورهای الکتریکی گشتاور کامل را حتی با سرعت کم فراهم می کنند.

مزیت دیگر زمان شارژ سریع است. بسته به ایستگاه شارژ و ظرفیت باتری ، در حال حاضر وسایل نقلیه کاملاً برقی بین 30 دقیقه تا چند ساعت برای شارژ کامل نیاز دارند. از طرف دیگر مخازن هیدروژن خودروهای سلولی سوخت ، پر و آماده هستند تا در کمتر از پنج دقیقه دوباره به آنجا بروند. برای کاربران ، این در دسترس بودن و انعطاف پذیری خودرو مطابق با خودروهای معمولی است.

در حال حاضر ، خودروهای هیدروژنی هنوز برد طولانی تری نسبت به خودروهای کاملاً برقی دارند. یک مخزن کامل هیدروژن حدود 300 مایل (حدود 480 کیلومتر) طول خواهد کشید. اتومبیل های باطری می توانند این مورد را با باتری های بسیار بزرگ مطابقت دهند - که به نوبه خود منجر به افزایش وزن خودرو و زمان شارژ شدن می شود.

معایب فعلی برای کاربران

در حال حاضر ، بزرگترین کمبود اتومبیل های سلول سوخت هیدروژن کمبود گزینه ها برای سوخت گیری است. یک موتور هیدروژن در پمپ های سوخت ویژه سوخت گیری می شود که در آینده احتمالاً راه خود را به ایستگاه های خدمات عادی پیدا می کنند. با این وجود ، هنوز ایستگاه های سوخت گیری بسیار کمی برای خودروهای دارای هیدروژن وجود دارد. در پایان سال 2019 ، فقط 40 مورد در ایالات متحده آمریکا وجود داشته است.

ما با تکنولوژی سلول سوخت هیدروژن مشکل مرغ و تخم مرغ را داریم. " وی گفت: "تا زمانی که شبکه ایستگاه های سوخت گیری برای اتومبیل های با هیدروژن بسیار کم باشد ، تقاضای پایین مشتریان امکان تولید انبوه وسایل نقلیه سلولی سوخت را نخواهد داد. و تا زمانی که به سختی خودروهای هیدروژن در جاده ها وجود داشته باشد ، اپراتورها فقط با تردید شبکه ایستگاه سوخت گیری خود را گسترش می دهند.

هزینه های اتومبیل های هیدروژنی چقدر است

علاوه بر شبکه ایستگاه سوخت رسانی کم ، دلیل دیگری نیز وجود دارد که دلیل آن تقاضای کم برای خودروهای سلولی سوخت هیدروژن است: خرید آنها نسبتاً گران است. در حال حاضر مدل های معدودی از وسایل نقلیه سلولی با سوخت هیدروژنی حاضر در بازار موجود است ، قیمت تقریبی یک وسیله نقلیه متوسط در این نوع حدودا 80000 دلار است که قیمت نسبتا گرانی لست.این قیمت تقریباً دو برابر وسایل نقلیه کاملاً برقی یا هیبریدی است.

لوگوی آرکا باتری

برای دریافت اطلاعات بیشتر و ارتباط با ما :

آدرس: تهران، شهرک گلستان، میدان اتریش، مجتمع باران، واحد 337

شماره تلفن: 02149032000

آدرس ایمیل:info@arkabattery.com

شبکه های اجتماعی آرکا:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *