فرسوده

قیمت باتری فرسوده

باتری به عنوان منبع تغذیه بسیاری از وسایل از جمله خودرو و موتور سیکلت، عمر مفیدی دارد و پس از اتمام عمر، بسیاری اطلاع ندارند که امکان فروش باتری های اسقاطی و داغی باتری خود را دارند. در سال های اخیر امکان بازیافت باتری های فرسوده و معیوب در ایران فراهم شده و باتری های اسقاطی و داغی انواع باتری فرسوده با هدف بازیافت و بازگشت به چرخه تولید خرید و فروش می شوند. باتری فرسوده انواع مختلفی داشته و قیمت باطری های اسقاطی نیز بر اساس نوع باطری متفاوت خواهد بود.

دلایل خرید باطری فرسوده و داغی باتری

بازیافت زباله، پسماند و دور ریز و حتی باطری فرسوده می تواند به حفظ سلامت محیط زیست کمک کند. با توجه به استفاده از سرب و برخی دیگر از فلزات سنگین در باتری، بازیافت باتری های فرسوده و اسقاطی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به محیط زیست الزامیست.

 شاید تصور کنید باتری های اسقاطی و داغی باتری قابل بازیافت نیستند. ولی شما از قیمت و ارزش باطری های فرسوده و اسقاطی خبر ندارید. چراکه این باتری ها طی یک پروسه که اتفاقا امروزه در ایران نیز اجرا می شود، امکان بازگشت به چرخه تولید را دارند. به همین دلیل بسیاری از شرکت ها امروزه نسبت به خرید باتری فرسوده اقدام می کنند یا اینکه در زمان تعویض باتری داغی باتری شما توسط فروشنده با قیمتی تعیین شده خریداری می شود.

قیمت روز باتری فرسوده

با پیشرفت صنعت بازیافت، امروزه هرچیز اسقاطی و فرسوده ای ارزش دارد. بدین ترتیب ارزش باتری های فرسوده و اسقاطی یا داغی باطری های خود را دست کم نگیرید. برای اینکه بدانید قیمت باتری فرسوده چقدر است، باید به عوامل تعیین کننده قیمت این باتری ها توجه کنید. در باتری فلزات سنگینی مانند سرب، قلع و آنتیموان به کار برده شده و تغییر نرخ این فلزات می تواند موجب تغییر قیمت خرید و فروش باتری های فرسوده و داغی باتری شود. بدین ترتیب هرچه سرب و فلزات سنگین بیشتری در باتری شما به کار رفته باشد، ارزش داغی باتری شما بیشتر خواهد بود.

باتری اسقاطی کیلویی و آمپری

قیمت باتری اسقاطی به دو روش کیلویی و آمپری

روش محاسبه قیمت باتری فرسوده و اسقاطی متفاوت است. پیشتر بیان کردیم که هرچه میزان استفاده از فلزات سنگین مانند سرب و قلع در باتری بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر می شود. ولی روش محاسبه قیمت داغی باتری به طور کلی به دو روش کیلویی و آمپری محاسبه می شود. به عبارت دیگر هرچه وزن باتری بیشتر باشد، ارزش آن نیز بیشتر خواهد بود. یا هرچه آمپر باتری بالاتر باشد، قیمت داغی آن هم بالاتر خواهد بود. چراکه شرکت های خریدار باتری های فرسوده به ازای هر آمپر یا هر کیلو باتری فرسوده شما پول پرداخت می کنند.

البته داغی باتری انواع مختلفی دارد و باتری های سرب اسیدی را به اگر به صورت کیلویی قصد فروش داشته باشید، باید اسید داخل آن را خالی کرد و باتری را به صورت خشک وزن کرد. البته روش دیگری نیز برای فروش باتری های سرب اسیدی به صورت کیلویی نیز وجود دارد که در زمان خرید و فروش درصدی از وزن این باتری ها را به دلیل اسید موجود در آن کسر می کنند.

قیمت باتری فرسوده کیلویی

یکی از روش های خرید باتری اسقاطی، محاسبه قیمت آنها به صورت کیلویی است. عوامل متعددی در تعیین قیمت باتری اسقاط تاثیر دارند که در روش محاسبه قیمت کیلویی مهم ترین عامل تاثیر گذار میزان وزن فلزات سنگین به کار رفته مانند سرب و قلع در باتریست. بدین ترتیب هرچه وزن فلزات به کار رفته در داغی باطری شما بیشتر باشد، این باتری اسقاط ارزنده تر خواهد بود.

قیمت باتری فرسوده آمپری

علاوه بر روش کیلویی، قیمت باتری فرسوده به صورت آمپری نیز محاسبه می شود. به عبارت دیگر هرچه آمپر داغی باتری شما بالاتر باشد، ارزشمندتر است. به عبارت دیگر یک باتری اسقاط 74 آمپر ساعتی ارزش بیشتری نسبت به باتری 55 آمپر ساعتی فرسوده دارد. البته آمپر باتری با وزن باتری رابطه مستقیمی دارد. یعنی هرچه آمپر یک باتری بالاتر باشد، وزن آن نیز بیشتر خواهد بود. بدین ترتیب علی رغم روش محاسبه قیمت باتری فرسوده به صورت کیلویی و آمپری، تفاوت چندانی در قیمت نهایی وجود ندارد.

آرکا باتری خریدار باتری اسقاطی شما

آرکا باتری به عنوان نماینده رسمی صبا باتری که یکی از بزرگترین تولید کنندگان باتری و بازیافت کننده باتری های اسقاطی و داغی باتری در کشور بوده، باتری اسقاطی شما را به بهترین قیمت و با نرخ روز خریداری می کند. بدین ترتیب افراد، شرکت ها و ارگان هایی که باتری فرسوده یا باتری اسقاط و داغی باتری از هر نوعی دارند، برای فروش باتری های خود با شماره های آرکا باتری موجود در وب سایت این شرکت تماس بگیرند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و فروش باتری اسقاطی با مشاوران ما تماس بگیرید

شماره تماس :  02149032000