پایه

باتری پروتون

32

در بین تولیدکنندگان باتری‌ساز داخل شرکت پاسارگاد صنعت با برند پروتون را می‌توان جزو یکی از شش شرکت برتر از لحاظ حجم تولید و نفوذ در بازار دانست. شاید پروتون به عنوان محصول اصلی این شرکت به اندازه برندی همچون اوربیتال در بازار نفوذ پیدا نکرده، اما طی کردن مسیر پاسارگاد صنعت و محصول پروتون برای رسیدن به حجم فروش فعلی در زمان کمتری نسبت به سایر تولیدکنندگان اتفاق افتاده است. پاسارگاد صنعت با باتری پروتون در ابتدای فعالیت خود در سال ۱۳۹۰ از برند شاهین استفاده می‌کرد، اما در حال حاضر تنوع برندهای این شرکت با احتساب پروتون به رقم ۱۰ رسیده است. البته در این میان شباهت نام برند اصلی این تولیدکننده «یعنی پروتون» به یکی از معتبرترین خودروسازان مالزی باعث شد پایگاه مشتریان خوبی را برای خود ایجاد کند. به عنوان مثال در ابتدای عرضه این برند مالکان خودروهای پروتون ویرا، پروتون جنتو و پروتون ایمپین به سمت خرید محصولات این برند رفتند و سپس به خاطر اعتباری که خودروساز مالزیایی پروتون در بازار ایران کسب کرده بود، مشتریان بیشتری به برند پروتون اعتماد کردند.

1645353031

معرفی باتری پروتون

همانطور که در سایر مقالات وب‌سایت آرکا باتری به آن اشاره شده به طور کلی فناوری رایج باتری خودروها به دو دسته اسیدی باز و سیلد تقسیم می‌شود، این دو فناوری به نام‌های اسیدی و اتمی نیز در بازار شناخته می‌شوند. اما از زمانی که به سمت منسوخ شدن باتری‌های اسیدی گام‌هایی در کشور برداشته شد، تعدادی تولیدکننده به جهت پرکردن نیاز بازار و استفاده از این فرصت به وجود آمدند. تلاش اصلی این تولیدکنندگان ساخت صفحات الکترودی با فناوری جدید کلسیمی بود که در نهایت باعث می‌شود مصرف‌کننده نیاز به بررسی و نگهداری مایع الکترولیت این قطعه نداشته باشد و درعوض نشانگری برای تشخیص وضعیت شارژ‌ باتری درنظر گرفته شده است.

ویژگی‌های باتری پروتون

از مزایای باتری پروتون می‌توان به:

  • ضمانت ۱۲ ماهه محصولات این شرکت اشاره کرد که خدمات پس از فروش را در این مدت به صورت کاملی ارائه می‌کند.
  • باتری پروتون توانسته کیفیت خود را در بازار به اثبات برساند و حتی در سخت‌ترین شرایط کاری نیز حداقل ۲ الی ۳ سال عمر می‌کند.
  • مهندسان و پژوهشگران پروتون پس از بررسی شرایط آب‌وهوای داخل کشور طی سال‌های اخیر تغییراتی به خود دیده‌اند.
  • پس از بررسی‌ها انجام شده تیم طراحی این شرکت باتری را طراحی کرده‌اند که در تمام مناطق سرد، خشک، مرطوب و گرم جوابگوی نیاز مشتریان است.
  • تنوع آمپرهای تولید شده با این برند بسیار گسترده است و رنج ۵۵ الی ۱۵۰ آمپر را شامل می‌شود.
  • پاسارگاد صنعت موفق شده برای تولید محصولات برند پروتون تمام استانداردهای کیفی و مورد نیاز برای استفاده در خودرو را اخذ کند.
  • به غیر از سواری‌های سبک، محصولات این برند برای استفاده در خودروهای سنگین نیز مناسب‌سازی شده‌اند.
  • در هنگام استراحت باتری، میزان دشارژ یا تخلیه انرژی این باتری عملکرد مطلوبی دارد و در مدت زمان کمتری توان آن کاهش پیدا می‌کند.
  • در مقایسه با محصولات خارجی باتری‌ای پروتون کیفیت و طول عمر بالایی داشته و صد البته با قیمت بسیار مناسبی عرضه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *