نمایش کالاهای موجود
مشاهده فیلترها
باتری یو پی اس
باتری ups یا سیستم یو پی اس یک منبع ذخیره انرژی بوده که در زمان قطع شدن برق شهری یا زمانیکه ولتاژ برق شهری افت یا افزایش دارد، وارد مدار می شود و جریان برق با ثبات و یکنواختی را ارئه می دهد و تا مادامی که باتری یو پی اس UPS آن انرژی ذخیره داشته باشد یا جریان برق شهری وصل شود، انرژی مورد نیاز را تامین می کند.
 

باتری یو پی اس UPS چیست؟

 
باتری یو پی اس (UPS) چیست؟ کلمه یو پی اس UPS کوتاه شده عبارت Uninterruptible Power Supply یا منبع تغدیه بدون قطعی یا وقفه است. یو پی اس UPS یک نوع باتری بوده که از آن برای جلوگیری از مختل شدن فعالیت دستگاه های الکترونیکی در صورت قطعی ناگهانی برق و همچنین ایجاد ثبات در جریان برق مصرفی تجهیزات الکتریکی در صورت افت و یا افزایش ولتاژ برق استفاده می شود تا از بروز آسیب در این تجهیزات جلوگیری به عمل آید.
 
باتری یو پی اس UPS کاربردهای مختلفی داشته و از جمله برخی از موارد استفاده آن می توان به محافظت از سرورها، کامپیوترها، سیستم های مخابراتی و ... اشاره کرد. در صورتی که برای منزل یا محل کار خود از باتری یو پی اس در مسیر جریان ورودی برق استفاده کرده باشید، در صورت قطع ناگهانی برق یا افت ولتاژ بسته به میزان مصرف و ظرفیت باتری نصب شده چند دقیقه ای فرصت دارید تا کار نیمه تمام خود را پایان دهید و اطلاعات ذخیره نشده را ذخیره کرده و سیستم ها را خاموش کنید. دستگاه یو پی اس در این شرایط در کمتر از یک ثانیه منبع تغذیه را از برق شهر به باتری های یو پی اس UPS تغییر داده و شما اصلا در این لحظه متوجه قطعی برق یا افت ولتاژ نخواهید شد.
 
به عبارت دیگر استفاده از باتری یو پی اس (UPS) هم از بروز آسیب در سیستم ها و دستگاه های الکترونیکی شما جلوگیری کرده و هم باعث می شود که فرصتی هرچند محدود برای ذخیره اطلاعات در صورت قطعی برق داشته باشید. البته باتری یو پی اس (UPS ) کاربردهای دیگری نیز دارد و از آن می توان به عنوان منبع تغذیه اضطراری برای جک درب پارکینگ ها نیز استفاده کرد. به عبارتی در صورت قطع شدن برق با توجه به میزان مصرف می توان چند باری درب پارکینگ را به صورت برقی باز و بسته کرد.
 
 
 

انواع باتری یو پی اس (UPS) بر اساس ولت

 
نوع باتری یو پی اس UPS در کیفیت، قیمت و عملکرد سیستم یو پی اس تاثیر مستقیم دارد. باتری های یو پی اس UPS انواع مختلفی دارند که بسته به نیاز و محیط نصب، مدت زمان لازم برای شارژ شدن، ظرفیت و نوع کاربری می توان آنها را انتخاب کرد. ولی به طور کلی انواع باتری های یو پی اس UPS باتری های اسیدی، نیکل کادمیومی، لیتیوم یونی و آلکالاین هستند که رایج ترین و مقرون به صرفه ترین نوع بین این موارد ذکر شده باتری های یو پی اس اسیدی هستند.
 
باتری های یو پی اس اسیدی خود دارای دو دسته لید اسید یا باتری های تر و باتری های سیلد اسید یا باتری های خشک هستند که همگی از نوع 12 ولت بوده و به عنوان مثال برای نصب در یک سیستم 24 ولتی باید دو باتری اسیدی را به صورت سری نصب کرد.
 
نوع جدیدتر و پیشرفته تر باتری های یو پی اس UPS مدل نیکل کادمیومی بوده که تکنولوژی ساخت و همچنین قیمت بالاتری دارد. این باتری دارای سلول های متعددی بوده که ولتاژ هر سلول 1.2 ولت بوده و برای ساخت یک باتری 12 ولتی باید 10 سلول را به صورت سری و برای ساخت یک باتری 24 ولتی باید 20 سلول را به صورت سری قرار داد. 
 

معرفی انواع باتری UPS

جدا از دسته بندی باتری های یو پی اس UPS بر اساس ولت و آمپر، در بازار باتری UPS به دو دسته ایرانی و خارجی تقسیم می شوند. 
 

باتری یو پی اس ایرانی

باتری یو پی اس ایرانی برندهای مختلفی دارند و با پیشرفت کارخانه های تولید کننده باتری، امروزه کیفیت باتری های UPS ایرانی دست کمی از برندهای خارجی ندارد. از جمله برندهای باتری یو پی اس ایرانی می توان به صبا باتری اشاره کرد که یکی از بزرگترین کارخانه های تولید کننده انواع باتری از جمله همین باتری یو پی اس در آمپر ساعت های مختلف بوده که اتفاقا قیمت مناسبی هم دارد.
 

باتری یو پی اس خارجی

باتری یو پی اس خارجی معمولا قیمت بالاتری نسبت به برندهای ایرانی دارد. اما در بین برند های خارجی باتری UPS برندهای متفرقه ارزان قیمتی هم وجود دارد که از نظر کیفیت پایین تر از باتری های یو پی اس ایرانی قرار می گیرند.

انتخاب بهترین باتری یو پی اس

باتری یو پی اس بر اساس آمپر انواع مختلفی دارد و بسته به نیاز می توانید باتری 12 ولت 4.5 آمپری تا باتری 12 ولت با حدود 155 آمپر اسیدی را خریداری کنید. جدا از برندهای مختلف، بهترین باتری یو پی اس آن است که از نظر ظرفیت (آمپر ساعت) نیاز شما را برآورده کند. برای اینکه بدانید برای یک سیستم یو پی اس باید چه باتری و با چه آمپری را نصب کنید در ادامه ما یک فرمول ساده را برایتان بیان می کنیم. در ابتدا باید بدانید که می خواهید چه مدت زمانی باتری های سیستم یو پی اس جریان برق پشتیبان وسیله الکترونیکی شما اعم از سرور، رایانه، جک درب و ... را تامین کنند که این زمان کاملا به نیاز مصرف کننده بستگی دارد. 
با دانستن توان مصرفی دستگاه بر اساس وات، ولتاژ باتری بر اساس ولت و زمان بک آپ سیستم یو پی اس بر اساس ساعت، می توان میزان آمپر ساعت باتری را از فرمول زیر به دست آورد. 
آمپر ساعت یک باتری یو پی اس = (ولتاژ باتری دستگاه) / (میزان زمان برق پشتیبانی مورد نیاز) x (توان مصرفی دستگاه)
با این فرمول آمپر ساعت باتری مورد نیاز شما به دست می آید. البته به عنوان مثال اگر آمپر ساعت به دست آمده 92 بود، پیشنهاد می کنیم حداقل یک پله بالاتر یعنی باتری 100 آمپر ساعتی برای دستگاه خود نصب کنید. اگر ولتاژ دستگاه یو پی اس شما به عنوان مثال 24 ولت باشد، شما ملزم به نصب دو باتری 12 ولتی 100 آمپر ساعتی هستید. 

قیمت باتری یو پی اس در آرکا باتری

قیمت باتری یو پی اس با توجه به برند، نوع و ایرانی یا خارجی بودن تفاوت می کند. خرید باتری UPS با قیمت مناسب یکی از دغدغه های افرادیست که قصد اجرای سیستم های یو پی اس را دارند. به طور معمول باتری یو پی اس ایرانی قیمت ارزان تری نسبت به باتری های یو پی اس خارجی دارد. برای خرید باتری یو پی اس با قیمت مناسب، بهترین راه خرید از یک مرکز معتبر بوده که نماینده رسمی شرکت های تولید کننده باتری UPS باشد. آرکا باتری نماینده رسمی فروش و خدمات پس از فروش صبا باتری و بسیاری از کارخانه های تولید باتری در ایران بوده انواع باتری را با سودی بسیار کم به فروش می رساند. بدین ترتیب می توانید خریدی مطمئن به همراه راهنمایی کارشناسان آرکا باتری با بهترین قیمت از این سایت خرید باتری UPS داشته باشید. برای پی بردن به قیمت انواع باتری، پیشنهاد می کنیم لیست قیمت باتری یو پی اس آرکا باتری را مشاهده کنید.
 

خرید باتری یو پی اس از آرکا باتری

یکی از مزیت های خرید باتری یو پی اس از آرکا باتری مشاوره تلفنی این شرکت و امکان استفاده از راهنمایی کارشناسان آرکا باتریست. برای دریافت مشاوره تلفنی می توانید با شماره درج شده در وب سایت آرکا باتری تماس بگیرید. شاید وب های متعددی برای خرید آنلاین باتری UPS وجود داشته باشند، اما فرآیند ارسال در بسیاری از آنها زمانبر بوده و مشتری باید مدت زیادی را تا تحویل مرسوله منتظر بماند. اما آرکا باتری ضمانت می کند که از زمان خرید و ثبت سفارش در سایت تا تحویل باتری UPS به مشتری در سریع ترین زمان ممکن انجام شود. بدین ترتیب شما می توانید بهترین باتری یو پی اس را با قیمتی مناسب و ارسال در کمترین زمان ممکن از آرکا باتری خریداری کنید. ضمن اینکه می توانید از راهنمایی کارشناسان آرکا باتری برای خرید بهترین باتری UPS مناسب استفاده خودتان بهره ببرید.