نمایش کالاهای موجود
مشاهده فیلترها
باتری صنعتی
باتری وسیله ذخیره انرژی بوده که از جهت قابلیت شارژ و همچنین کاربرد انواع مختلفی دارد. در این مطلب به معرفی انواع باتری های صنعتی، قیمت باطری صنعتی و هرآنچه که نیاز است در خصوص دسته از باتری ها بدانید پرداخته ایم.
 

باتری صنعتی چیست؟

شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که باتری صنعتی چیست؟ باتری های صنعتی آن دسته از منابع ذخیره انرژی هستند که عمدتا در صنایع کاربرد دارند. این باتری ها از نوع باتری های ساکن بوده و می توانند در سیستم های یو پی اس UPS یا حتی نیروگاه ها نصب شوند. باتری های صنعتی انواع مختلفی دارند و به طور کلی به دو دسته VRLA و OPZS تقسیم می شوند.
 

معرفی انواع باتری صنعتی

باتری های صنعتی به طور کلی به دو دسته VRLA و OPZS تقسیم می شوند. البته می توان باتری های صنعتی را به صورت دیگری نیز دسته بندی کرد که شامل سه مدل نیکل کادمیومی، سرب اسیدی و لیتیوم یونی هستند. 
باتری های VRLA یکی از انواع باتری های صنعتی بوده که به آن باتری سیلد اسیدی نیز گفته می شود. باتری های صنعتی VRLA کاربردهای مختلفی دارند که یکی از مهم ترین کاربردهای آنها استفاده در سیستم UPS یا مکان هایی بوده که در زمان قطع شدن برق نیاز به جریان DC دارند. 
از انواع باتری صنعتی به مدل OPZS می رسیم که دارای سلول هایی با ولتاژ 2 ولت است. بدین ترتیب برای به دست آوردن ولتاژهای بالاتر باید این سلول ها را به یکدیگر متصل کرد. از باتری های OPZS معمولا در ایستگاه های تولید برق، تاسیسات نفتی و خورشیدی، پست های برقی فرعی و نیروگاه های هسته ای استفاده می شود.
باتری های لیتیوم یونی یکی دیگر از انواع باتری صنعتی محسوب شده که چگالی انرژی بالایی داشته و بیشتر در تلفن های همراه، خودروهای برقی و ماهواره ها از این باتری ها استفاده می شود.
باتری های نیکل کادمیومی یکی دیگر از انواع باتری های صنعتی قابل شارژ هستند که در آنها نیکل اکسید و کادمیوم که هر دو فلز بوده آلیاژ الکترودها را تشکیل می دهند. سلول های باتری های نیکل کادمیومی هر یک ولتاژی معادل 1.2 ولت دارند. بدین ترتیب برای داشتن یک سیستم 240 ولت، باید 120 سلول باتری نیکل کادمیومی را در کنار هم قرار داد. البته به این موضوع نیز باید اشاره کنیم که قیمت باتری های نیکل کادمیومی نسبت به سایر باتری های صنعتی بالاتر بوده و به نگهداری ویژه ای در طول دوران استفاده نیاز دارند.
آخرین نوع باتری های صنعتی همان باتری های سرب اسیدی بوده که از سرب به عنوان الکترود و اسید به عنوان الکترولیت در آنها استفاده شده که طول عمر بالا و هزینه نگهداری پایینی دارند. لازم به ذکر است که باتری ماشین نیز جزو همین باتری های سرب اسیدی دسته بندی می شود.
 

قیمت باتری صنعتی در آرکا باتری

قیمت باطری صنعتی با توجه به نوع آنها تفاوت می کند. به عنوان مثال باتری های صنعتی سرب اسیدی جزو مقرون به صرفه ترین باتری ها هستند، اما باتری های نیکل کادمیومی و لیتیوم یونی معمولا قیمت بالاتری دارند. آرکا باتری یک بستر آنلاین فروش باتری صنعتی و انواع باتری است. آرکا باتری نماینده رسمی خدمات فروش و پس از صبا باتری و بسیاری از کارخانه های تولید کننده باتری بوده که می توانید با مشاهده لیست قیمت باتری صنعتی در این وب سایت، گزینه مورد نظر خود را با بهترین قیمت خریداری کنید.
 

مزایای خرید باتری صنعتی از آرکا باتری

یکی از مزایای خرید باتری صنعتی از آرکا باتری مشاوره تلفنی این شرکت و استفاده از راهنمایی کارشناسان آرکا باتریست. برای مشاوره تلفنی می توانید با شماره های درج شده در وب سایت این شرکت تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان آرکا باتری استفاده کنید. یکی دیگر از مزایای خرید باطری صنعتی از آرکا باتری، ارسال سریع به محل مورد نظر مشتری است. شاید وب سایت های فروش باتری صنعتی در اینترنت زیاد باشند، ولی زمان زیادی باید مشتری منتظر ارسال مرسوله خود بماند. اما آرکا باتری ضمانت می کند که از زمان ثبت سفارش و خرید باتری صنعتی در سایت تا تحویل به مشتری در کمتر از دو ساعت صورت می گیرد. ضمن اینکه باتری خریداری شده توسط کارشناسان این شرکت ارسال شده که می توانند نسبت به نصب و راه اندازی آن نیز اقدام کنند.