پایه

معرفی صبا باتری

29

مجموعه صبا باتری که با نام اصلی شرکت توسعه منابع انرژی توان ثبت شده، از جمله مجموعه های صنعتی وابسته به نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد. این مجموعه در تولید انواع باتری های خودرویی، صنعتی، UPS و لیتیومی فعال بوده و از آن به عنوان بزرگترین تولید کننده باتری در ایران و خاورمیانه یاد می شود. چهار مجموعه اصلی صبا باتری که ساختار اصلی این شرکت را شامل می شود عبارتند از :
مجموعه صنعتی شهید درخشان: این مجموعه تولید کننده انواع باتری های استارتری بوده و با نام باتری نور نیز در گذشته شناخته می شده است.
مجموعه صنعتی شهید گوهری: این گروه تولید کننده انواع باتری های ساکن، صنعتی و سیلد می باشد و باتری های صنعتی تولید شده توسط این گروه در مواردی مانند نیروگاه ها، انواع شناورها و تجهیزات ارتباطی کاربرد دارد. این گروه با نام باتری صدر نیز شناخته میشود.
مجموعه صنعتی شهید حاج امینی: این گروه در تولید انواع باتری های حرارتی و منابع انرژی های تجدید پذیر فعالیت می کند.
مجموعه صنعتی شهید عارفی: این مجموعه از جمله گروه های اصلی تحقیق و توسعه شرکت بوده و دارای چندین پژوهشکده و مراکز مطالعاتی و آینده پژوهی است. این گروه که نیز با نام ذوب فلزات فجر شناخته میشود.
در بخش تولید باتری های خودرویی شرکت صبا باتری توان تولید انواع باتری های سیلد و سرب اسیدی را دارد که این باتری های را در ظرفیت های 36 آمپر تا 200 آمپر عرضه می کند. باتری های سیلد که نسل جدید تر باتری های خودرویی صباباتری را در برمیگیرند از نام MF که نشان دهنده عدم نیاز این باتری های به مراقبت هستند، استفاده می کنند. بنابه اعلام شرکت صبا باطری این مجموعه توان تولید 5.2 میلیون دستگاه باتری سرب اسیدی و 5.1 میلیون دستگاه باتری سیلد را دارد.
مجموعه صباباطری در کنار تولید انواع محصولات خودرویی از تجهیزات و آزمایشگاه های پیشرفته ایی نیز بهره می برد که این تجهیزات با هدف افزایش کیفیت محصولات و همچنین استاندارد سازی محصولات بکار می روند. کلیه محصولات سیلد صبا باطری ملزم به رعایت استاندارد EN50342+A می باشند. دریافت گواهینامه ایزو 9002-1994 ، ایزو 9001-2000 و همچنین ایزو TS16949 از جمله اقدامات دیگر این شرکت در جهت ارائه باطری استاندارد می باشد.

صبا باتری را می توان به جرات بزرگترین کارخانه تولید کننده باتری در سطح ایران و خاورمیانه دانست که با تکیه بر مجموعه های تولیدی و همچنین شعب و نمایندگی های فروش (اطلاعات بیشتر) خود سهم قابل توجهی در تامین باتری مورد نیاز کشور دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *