تشخیص باتری خراب۱۳۹۸/۰۶/۱۱
تشخیص باتری خراب

تشخیص باتری خراب

تشخیص باتری خراب
آیا تغییر رنگ چشمی باتری نشانه خرابی باتری است؟
آیا استارت نخوردن خودرو از علائم خراب بودن باتریست؟
در چه مواردی بایستی به فکر تعویض باتری خودروی خود باشید؟
با ما همراه باشید تا مواردی را که بصورت کلی نشان دهنده خرابی باتری خودرو است را بررسی کنیم.
1. درصورتی که در روشن کردن خودرو مشکل دارید و به اصطلاح خودرو استارت نمی خورد ابتدا لازم است کاپوت خودرو را باز کرده و به صداهای خوردو در زمان استارت توجه کنید. درصورتیکه در زمان استارت خودرو به سختی استارت می خورد و صدای تق تق خاصی از کاپوت شنیده نمیشود به احتمال زیاد مشکل از باتری شماست (بهتر است این مقاله را بصورت کامل مطالعه کنید) ولی در صورتی که صدای تق تق از داخل کاپوت و سمت استارت به گوش می رسد مشکل از استارت خودروی شماست و بایستی به متخصص برق خودرو مراجعه کنید.


2. بررسی چشمی باتری
درصورتیکه صدایی از استارت خودرو به گوش شما نرسید و باتری شما از نوع سیلد (اتمی) و دارای چشمی است، آنرا کنترل کنید. در صورتیکه چشمی سبز بوده و خودرو استارت نخورد به احتمال زیاد باتری دچار قطع شدگی گشته و خراب است. اما اگر چشمی باتری سیاه باشد بدین معنی است که باتری نیازمند شارژ بوده و بایستی ابتدا شارژ شده و مجدد تست گردد. درصورتی که چشمی باتری رنگ سفید را نشان دهد احتمال خرابی باتری وجود دارد.
توجه به این نکته ضروری است که چشمی باتری نمی تواند به صورت قطعی خرابی باتری را نشان دهد و کارکرد اصلی چشمی باتری نشان دادن شارژ باتری خودرو است.


در صورتیکه خودروی شما استارت نخورد ابتدا دو مورد گفته شده را بررسی نمایید و درصوتیکه به نظر شما باتری خودروی شما به مشکل خورده با ما تماس بگیرید تا کارشناسان برق خودروی آرکا بصورت رایگان باتری و خودروی شما را در محل بررسی نمایند.


باتری

خودرو

تشخیص خرابی باتری

خرابی باتری خودرو

استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.