باتری صنعتی۱۳۹۹/۰۷/۲۹
باتری صنعتی

باتری صنعتی

سیستم باتری صنعتی چیست؟

باتری ها برای کاربردهای صنعتی دارای ویژگی های خاصی مانند تخلیه زیاد و ظرفیت زیاد هستند. این باتری ها از سه قسمت تشکیل شده اند:
باتری سفارشی + BMS + سیستم شارژ

کاربردهای صنعتی

بیایید بررسی کنیم که باتری های صنعتی در چه مکانی استفاده می شوند. برنامه های کاربردی صنعتی مساحت گسترده ای را شامل می شوند ، اما ما می توانیم آنها را به 3 دسته بزرگتر تقسیم کنیم:

 • تجهیزات اندازه گیری ، نقشه برداری 
 • تجهیزات ردیابی و بازرسی
 • تجهیزات فیلمبرداری و تولید

در این سه منطقه صنعتی ، باتری ها باید با توجه به کاربرد متفاوت آنها تنظیم شوند. به عنوان مثال ، در مناطقی که دمای هوا بسیار سرد است ، باتری ها باید توانایی تحمل دمای پایین را داشته باشند و در حالی که توانایی شارژ را دارند ، در دمای پایین نیز تخلیه می شوند.
اگر دستگاهی در این شرایط شدید شارژ شود ، کاربران می توانند در این تنظیمات در وقت و هزینه ای که برای برداشتن و تعویض باتری یا دستگاه صرف می شود صرفه جویی کنند. این می تواند کارایی کلی را افزایش دهد.

چرا به باتری های صنعتی نیاز است؟

از نظر فنی ، همه کاربردهای صنعتی به باتری های صنعتی احتیاج ندارند. با این حال ، آنها معمولا استفاده می شوند، زیرا یک سیستم کامل برق اطمینان حاصل کند که تجهیزات کاربران  بدون ایجاد تأخیر یا کاهش ناکارآمدی به دلیل مشکلات برق ، قدرت کافی را حفظ می کنند.
BMS: سیستم مدیریت باتری یک جزهوشمند یک بسته باتری است که وظیفه نظارت و مدیریت پیشرفته را بر عهده دارد. که نقش مهمی در ایمنی ، عملکرد ، میزان شارژ و طول عمر دارد. با نظارت بر SOC  (حالت شارژ) باتری و مدیریت شارژ و دشارژ ، BMS می تواند به طور کلی کارایی و عمر باتری را افزایش دهد.
توابع اصلی BMS:

 • محافظت بیش از حد
 • محافظت در برابر تخلیه بیش از حد
 • محافظت از جریان اضافی
 • محافظت در برابر گرما
 • محافظت از اتصال کوتاه
 • نظارت و تعادل سلول
 • رابط ارتباطی
 • تشخیص خود

باتری های سفارشی

غیرممکن است که یک باتری متناسب با همه کاربردهای مختلف صنعتی باشد. ولتاژ ، ظرفیت و جریان تخلیه آن ممکن است به راحتی نیازهای یک دستگاه را برآورده کند ، اما اندازه ، مقاومت داخلی ، دامنه دما ، میزان شارژ آن و ممکن است نیازهای دستگاه دیگر را برآورده نکند. به همین دلیل است که باتری های صنعتی باید سفارشی شوند. باید بدانید که دمای محیطی که لیفتراک در آن کار می کند -10 ℃ تا -40 است.

در این مرحله ، سوالات زیادی مطرح شود: آیا باتری می تواند تخلیه لیفتراک را در دمای -40 ing تأمین کند؟ آیا جریان تخلیه می تواند لیفتراک را حرکت دهد؟ چه مدت باتری می تواند برق را تامین کند؟ مهم است ، لیفتراک چه مدت کار می کند؟

لیفتراک هایی که در سردخانه ها کار می کنند معمولاً برای شارژ باید به اتاق جداگانه ای با دمای طبیعی منتقل شوند. به این دلیل که عملکرد شارژ باتری لیتیوم زیر 0 درجه بسیار ضعیف است و باتری ممکن است خطر ایمنی داشته باشد. وقتی باتری به دمای طبیعی بازگشت ، رطوبت می تواند در سطح ایجاد شود. اگر باتری به مدت طولانی در محیطی با رطوبت بالا نیز استفاده یا ذخیره شود ، سلولهای باتری خورده و بر روی باتری تأثیر می گذارد.
از طرف دیگر ، اگر باتری برای کار در محیط های دمای پایین سفارشی شده باشد ، در این صورت باتری می تواند در محل سردخانه شارژ شود بدون اینکه از دردسر انتقال لیفتراک به فضای دیگر عبور کند. این به طور کلی باعث افزایش کارایی و صرفه جویی در هزینه ها می شود ، به همین دلیل یک باتری سفارشی برای کاربردهای صنعتی مهم است.

سیستم شارژ

به طور کلی ، قدرت شارژرهای باتری صنعتی نسبتاً زیاد است. به هر حال ، ولتاژ و ظرفیت باتری های صنعتی نسبتاً زیاد است ، اما ملزومات شارژرهای باتری صنعتی ایجاد اثرات هم افزایی با باتری های صنعتی است.
باتری های صنعتی نسبت به راه حل های انرژی سفارشی تعصب دارند ، بنابراین شارژرها باید بتوانند وضعیت باتری را تشخیص دهند تا با کیفیت ترین راه حل شارژ ، مانند تعیین میزان چرخه شارژ خود برای تنظیم جریان شارژ بر اساس حالت تخلیه باتری ، را فراهم کنند. از طریق BMS ، شارژر می تواند شکاف ولتاژ باتری را غیر عادی تشخیص دهد یا به کاربر یادآوری کند که باتری باید تعویض شود. در صورت غیر طبیعی بودن حالت شارژ ، طراحی های ایمن و خراب نیز از باتری و دستگاه محافظت می کنند.


 

نویسنده :رادپور

باتری صنعتی

آرکا باتری


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.