نگهداری باتری لیفتراک۱۳۹۹/۰۴/۱۷
بهبود عمر باتری لیفتراک

بهبود عمر باتری لیفتراک

5 نکته برای افزایش عمر باتری لیفتراک 

لیفتراک های برقی به دلیل افزایش هزینه سوخت و هماهنگی بیشتر در مورد مشکلات زیست محیطی در سالهای  اخیر محبوبیت بیشتری یافته اند. لیفتراک های برقی نسبت به نمونه معمولی فواید زیادی دارد ، اما اگر به آن توجه نکنید هزینه ی زیادی برای شما دربرخواهد داشت.
آیا می دانستید که با مراقبت مناسب می توانید عمر باتری خود را بیش از 40 درصد افزایش دهید؟ همچنین هزینه های شما را کاهش می دهد ، ایمنی باتری را بهبود می بخشد و باعث بهبود عملکرد لیفتراک می شود. باتری موجود در لیفتراک برقی شما می تواند تا 30٪ هزینه وسیله نقلیه را تشکیل دهد. به طور متوسط ، می تواند برای شما 6000 ساعت خدمت کند. اما ، برای به دست آوردن این مزیت ، باید مراقبت های لازم را انجام دهید.

توصیه

در اینجا چند توصیه برای افزایش عمر باتری در لیفتراک برقی گفته می شود:
اجازه ندهید شارژ باتری به زیر 20٪ برسد
توصیه می شود هنگام تخلیه 80٪ باتری را شارژ کنید (در اکثر باتری ها ، هنگامی که عقربه تخلیه به منطقه قرمز می رسد) زمان شارژ آن است. اجازه ندهید عدد به زیر 20 برسد. تخلیه عمیق برای باتری مناسب نیست. در این مرحله اجزای الکتریکی موجود در لیفتراک گرم می شوند. با گذشت زمان ، این امر منجر به آسیب قابل توجهی در کامیون ، از جمله اجزای سوخته و خرابی موتور خواهد شد. علاوه بر این ، در آن سطح (80٪ تخلیه) ، عملکرد کامیون کاهش می یابد هیدرولیک و کشش کم می شود. هر زمان ممکن باشد ، شارژ کامل و بدون وقفه را به باتری بدهید.

در طول استراحت ناهار باتری لیفتراک را شارژ نکنید

بسیاری از اپراتورهای لیفتراک عادت دارند که در هنگام استراحت ناهار یا سایر زمانهای استراحت ، شارژ سریع باتری را انجام دهند، در صنعت باتری ها به این روش شارژ فرصت گفته می شود، طول عمر باتری با توجه به میزان چرخه شارژ و طول مدت زمان شارژ آن تعیین می کند. وقتی مدت کوتاهی آن را شارژ کنید ، مجبور خواهید بود این کار را بیشتر انجام دهید. با گذشت زمان ، این عادت راندمان باتری را کاهش می دهد و به جایی می رسد که باتری لیفتراک به هیچ وجه شارژ نشود.

سطح آب موجود در باتری را بررسی کنید

آب باتری نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت باتری لیفتراک دارد. در طی یک چرخه شارژ، آب گرم می شود اجزای آن - هیدروژن و اکسیژن تقسیم می شود هیدروژن در صفحه منفی و اکسیژن در قسمت مثبت تخلیه می شود. با گذشت زمان ، سطح آب پایین می آید، هنگامی که این اتفاق می افتد ، صفحات در معرض هوا قرار می گیرند. هنگامی که این اتفاق می افتد ، صفحات در معرض هوا قرار می گیرند. ماده فعال روی صفحات خشک و شکننده می شود و باعث آسیب دائمی می شود. بنابراین مرتباً سطح آب را بررسی کنید و هر وقت متوجه شدید سطح آب پایین آمده است ، آب مقطر را اضافه کنید ، اما باتری را بیش از حد پر نکنید.

شارژ سریع و ریسک بالا

شارژ سریع باتری لیفتراک سرعت خرابی را افزایش می دهد. البته توجه داشته باشید هر باتری عمر مفید خود را دارد. گرمای بیش از حد ایجاد شده می تواند عمر باتری را کاهش دهد. ما نمی گویم که شما هرگز نباید شارژ سریع را امتحان کنید، فقط آن را برای شرایط اضطراری نگه دارید. 

از باتری خود نگه داری کنید

یکی از مهمترین دلایلی که باتری لیفتراک قبل از مدت زمان تعیین شده ی عمر مفید آنها خراب است ، سولفاته  شدن آن است. این یک فرایند طبیعی است - بلورهای اسید سولفوریک به شکل لکه های سفید بر روی صفحات سرب ظاهر می شوند اگر متوجه بلورهای سفید بر روی صفحات سرب شدید، بلافاصله با کارشناس باتری تماس بگیرید. اگر می خواهید از راندمان باتری لیفتراک خود مطلع شوید ، می توانید از ابزاری به نام تستر باتری الکترونیکی استفاده کنید. خرید تسترها اغلب هزینه ی زیادی در بر دارد می توانید برای چک کردن راندمان باتری آن را به تعمیرگاه مخصوص باتری برده و به کمک تسترها با پرداخت هزینه ی کمی باتری خود را چک کنید. 
هنگامی که راندمان باتری لیفتراک برقی شما پایین می رود (عملکرد لیفتراک مانند گذشته نیست) می توانید آن را تعمیر کنید اما اگر چند سال است که از آن استفاده می کنید ، شاید بهتر باشد که آن را تعویض نمایید کنید. از این نکات برای افزایش عمر باتری خود ، کاهش هزینه ها و حفظ عملکرد سالم در محیط کار شما مفید است. 

نویسنده :رادپور

باتری لیفتراک

افزایش عمر باتری لیفتراک

آرکا باتری

صبا باتری

باتری نیرو


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.