باتری لیفتراک۱۳۹۹/۰۴/۱۶
باتری لیفتراک

باتری لیفتراک

راهنمای خرید باتری لیفتراکی

همه ی افرادی که در صنعت حمل و نقل کالا دست دارند از اهمیت لیفتراک ها باخبر هستند اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که روزانه برای جا به جایی و حمل کالا نیاز به لیفتراک دارید با ما همراه شوید، خوب اینجا یک سؤال وجود دارد آیا تا به حال فکر کرده اید که لیفتراک شما نیروی حرکتی خود را از کجا  می گیرد؟ الان قصد داریم در مورد این باتری های بزرگ صحبت کنیم.
می دانید برای انتخاب باتری لیفتراک دو انتخاب وجود دارد باتری های کلاس اسید سرب قدیمی یا باتری هایی که به تازگی وارد این صنعت شده اند و به باتری های لیتیوم یون معروف هستند. هر دو نوع سیستم ، تنظیمات ، نیازهای شارژ و برچسب قیمت مخصوص به خود را دارند.در حال حاضر به نظر می رسد که باتری های اسید سرب لیفتراکی تا پایان سال 2020 هنوز رهبری این صنعت را داشته باشند که علت آن نیز قیمت مناسب این کلاس باتری است. در طی چند سال آینده شاهد این خواهیم بود که باتری های لیتیوم یون بازار باتری های لیفتراکی یا صنعتی را به خود اختصاص بدهند.

درباره باتری های لیفتراکی اسید سرب چه می دانید

باتری های لیفتراکی اسید سرب دارای دو عملکرد اصلی هستند. در کنار تامین نیروی حرکتی این باتری ها به فرایند جا به جایی و بلند کردن اشیاء کمک می کنند. یک باتری سرب معمولی از سلول و کابل های باتری به همراه مایع الکترولیت ، اسید سولفوریک و آب تشکیل شده است. 

باتری های اسید سرب لیفتراکی چگونه کار می کنند

در هر سلول باتری لایه هایی از دی اکسید سرب و سرب اسفنجی در صفحات به شکل متناوب قرار دارد. هنگامی که مخلوط الکترولیت اسیدی شارژ شده با صفحات در تماس باشد. این عملکرد عدم تعادل الکترون ها را بین صفحات ایجاد می کند. الکترون ها به طور طبیعی از صفحه منفی اسفنجی به صفحه دی اکسید سرب مثبت منتقل می شوند و تلاش می کنند عدم تعادل را اصلاح کنند. این افزودن الکترون ها دی اکسید سرب را در صفحه مثبت به سولفات سرب تغییر می دهد. این واکنش چیزی است که باعث ایجاد بار الکتریکی می شود که از طریق پایانه ها و به بالابر لیفتراک شماکمک می کند که اشیا را حرکت دهد. این روند را تخلیه نیرو می نامند.
هنگام تخلیه نیرو مقادیر اندک از اکسیژن و فرآورده های گازی هیدروژن به عنوان تبخیر مخلوط الکترولیت از گرمای تولید شده توسط واکنش شیمیایی ایجاد می شود. محصول فرعی به طور آزاد از دریچه تهویه بر روی سلول  باتری آزاد می شود. دو نوع مختلف از باتری های اسید سرب وجود دارد که می توانید انتخاب کنید: Solid Plate و Tubular:
در مورد باتری های  Solidو Tubular فقط یک تفاوت عمده در طراحی وجود دارد این تفاوت در مورد صفحات مثبت باتری است. 
در مورد صفحات منفی باتری های اسید سرب باید بگوییم که این بخش به شکل صفحات تخت و مسطح ساخته شده اند. 

شارژرهای باتری لیفتراکی

برای شارژ باتری لیفتراک شما به شارژرهای صنعتی نیاز دارید. آنها باتری لیفتراک را در اسرع وقت بدون کاهش طول عمر باتری شارژ می کنند. این شارژر ها باتری لیفتراک را در اسرع وقت بدون کاهش طول عمر باتری شارژ می کنند.برخی از این شارژرها متحرک بر روی ماشین قرار گرفته و نیرو را به بالابر منتقل می کنند. برخی از آن ها به شکل ثابت بوده و باتری باید درون آن ها قرار گیرد تا عملیات شارژ انجام بگیرد. شما باید زمانی باتری لیفتراک را شارژ کنید که زیر 30 درصد شارژ داشته باشد شارژ بیش از حد یا بسیار کم باعث می شود که باتری های صنعتی آسیب ببینند. انتخاب شارژر مناسب برای باتری شما به میزان قابل توجهی باعث افزایش بازده سرمایه گذاری شما می شود.

مانیتورینگ باتری لیفتراکی

سیستم های مانیتورینگ باتری لیفتراکی می توانند افت ولتاژ ، ساعت آمپر ، سطح آب و غیره را پوشش دهند. این سیستم ها از یک مانیتور ساده یا یک مانیتور مخصوص آب باتری تشکیل شده است. اینها مهم هستند زیرا باتری ها برای تمدید عمر آن باید شارژ شوند و به طور متناسب آب شوند. 
باتری ها لیفتراک را در دمای مطمئن نگه دارید
لیفتراک ها می توانند در محیط های بسیار بالا مورد استفاده قرار گیرند ، بنابراین در هنگام استفاده باید دمای تخمیر را در نظر بگیرید.

نویسنده :رادپور

باتری لیفتراک

صبا باتری


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.