باتری توربو۱۳۹۹/۰۴/۱۲
باتری توربو

باتری توربو

معرفی باتری توربو

باتری توربو یکی از محصولات شرکت نیرو گستران خراسان است. اولین ویژگی این شرکت این است که به عنوان تامین کننده ی اصلی باتری های محصولات ایران خودرو شناخته می شود. نیرو گستران خراسان در دهه ی 80 خورشیدی و با مشارکت 70 درصدی شرکت احیا صنایع خراسان و شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو به میزان 30 درصد شروع به کار کرده است. 
هدف تولید این شرکت در اصل تامین نیازهای شرکت ایران خودرو در زمینه ساخت و تولید باتری های استارتر بوده است. این شرکت در کنار این هدف محصولات خود را به بازار باتری داخلی نیز تزریق کرده است. این شرکت تولید کننده ی باتری به عنوان نخستین تولید کننده ی باتری های سیلد اتمی در ایران شناخته شده است. در حال حاضر شرکت نیرو گستران خراسان با توانایی تولید 80 میلیون آمپر ساعت انواع باتری های ذخیره ساز، بک آپ، صنعتی و استارتر در طول سال بوده و به این ترتیب میزان باتری های مورد نیاز شرکت ایران خودرو را تامین می کند. این شرکت علاوه بر باتری توربو برندهای دیگری از باتری را که عبارتند از Shark  Cene , Volga , Volta،Silver را تولید کرده و در اختیار کاربران عرصه ی خودرو قرار می دهد.
شرکت نیرو گستران خراسان با حدود دو دهه فعالیت در عرصه ی تولید باتری نقش عمده ای در تولید باتری داخلی را ایفا می کند.

بررسی مشخصات باتری توربو

باتری توربو از سری تولیدات شرکت نیرو گستران خراسان است که در آمپراژهای مختلف تولید و به بازار باتری ایران عرضه شده است. یک نکته ی بسیار جالب که در رابطه با باتری توربو وجود دارد این است که این محصول در جلدی شبیه به باطری دلکو کره تولید می شود . این باتری که مخصوص اتومبیل های سبک بوده در دسته ی باتری های اتمی یا خشک قرار می گیرد. طراحی  و تکنولوژی به کار رفته در ساخت این باتری براساس صفحات سرب کلسیمی شکل گرفته است.
نکته ی دیگری که در مورد باتری توربو مطرح است این بوده که  به علت استقبال مردم ایران از باتری های کره ای این شرکت بر روی بدنه ی باتری های تولیدی خود عبارت Korean Technology را درج کرده است و همین امر موجب شده که بسیاری از افراد و نمایندگی های سودجو از نام و برند این نوع باتری استفاده کرده و آن را با عناوین دسته بندی شده مانند درجه یک و دو یا صادراتی به فروش می رسانند. در صورتی که این باتری توربو با دیگر تولیدات نیرو گستران خراسان نظیر ولتا، ولگا و غیره هیچ تقاوتی نداشته و دارای یک خط تولید هستند. 

ویژگی های باتری توربو نیرو گستران خراسان

این باتری در رده ی باتری های MF بوده و به باتری های خشک یا اتمی معروف هستند. باتری توربو نیازی به نگهداری و تعویض آب باتری نداشته از این رو افراد زیادی را به خود جلب کرده است. باتری توربو به علت ساختار خشک نیاز به نگهداری زیادی نداشته و برای کنترل یا چک کردن وضعیت باتری می توانید به وسیله ی چشمی هایی که بر روی  بدنه ی باتری توربو وجود دارد از وضعیت آن مطلع شوید در صورتی که چشمی باتری شما سفید باشد باتری خراب است ، زمانی که چشمی به رنگ سبز بوده نشان دهنده ی سلامت آن است و رنگ سیاه بیانگر ضعیف شدن باتری توربو است.
از دیگر ویژگی های باتری توربو گارانتی یکساله ی  است.
می توانید این نوع باتری را در آمپرهای مختلفی از 55 تا 200 آمپر را تهیه کنید.
این باتری مخصوص اتومبیل های سبک  بوده و از کیفیت و طول عمر بالایی برخوردار است.
باتری توربو با توجه به استاندارد های خودروهای داخلی تولید شده است و عمر مفید آن را در شرایط سخت کاری می توانیم تا حدود 2 سال تخمین بزنیم.
باتری توربو از نظر توان شارژ موقعیت متعادلی داشته و معمولا توان آن کاهش پیدا نمی کند علاوه بر این این نوع باتری از قیمت مناسبی برخوردار است که با توجه به ویژگی های دیگر آن گزینه ی مناسبی برای انتخاب است.

عمر مفید باتری توربو چقدر است

معمولا کارشناسان باتری عمر مفید باتری توربو را از لحاظ کارکردی حدود 40000 کیلومتر گزارش می کنند. بنابراین با یک محاسبه ساده می توانید از این باتری حدود دو تا سه سال استفاده کنید. در صورتی که بعد از گذشت مدت زمان عمر مفید باتری هنوز قدرت استارت زنی را در آن مشاهده می کنید بهتر است نسبت به تعویض باتری اتومبیل خود اقدام کنید این مسئله در همه ی باتری ها مشترک بوده و این امکان وجود دارد که مواد شیمیایی درون باتری تغییر یافته و به سیستم برق اتومبیل آسیب برساند. 

نویسنده :رادپور

باتری توربو

توربو

نیرو گستران خراسان


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.