باتری دنیز۱۳۹۹/۰۴/۰۹
باتری دنیز

باتری دنیز

معرفی باتری دنیز

باتری دنیز محصول شرکت پاسارگاد باتری است و تقریبا یکی از برند های نوپا در صنعت باتری سازی به شمار می رود که خیلی سریع در بازارهای فروش باتری جایگاه خود را یافته و بسیار مورد توجه قرار گرفته است. شرکت پاسارگاد در سال 1386 در شهر گرمسار سمنان راه اندازی شد هدف تاسیس این شرکت تولید سالانه ی 1000000 دستگاه باتری در انواع سیلد بوده است. این کمپانی تولیدات آزمایشی خود را مبتنی بر تکنولوژی روز دنیا آغاز کرد و در شهریور 1390 موفق به تولید انبوه شد. باتری دنیز به عنوان یکی از تولیدات شرکت پاسارگاد باتری شناخته می شود که نام این باتری از واژه ای ترکی گرفته شده است. 

مشخصات و ویژگی های باتری دنیز چیست

همان طور که قبلا اشاره کردیم شرکت پاسارگاد صنعت در سال 90 شمسی موفق به تولید انبوه باتری با نام برند شاهین نائل شذ. این شرکت به تلاش های شبانه روزی خود در زمینه تولید باتری ادامه داده تا سرانجام در سال 1396 موفق به ساخت باتری دنیز شد. این باتری در رده ی باتری های مناسب اتومبیل های سبک قرار دارد. این برند به تولید باتری های اتمی و اسیدی می پردازد. برای تشخیص آمپراژ باتری می توانید از کد 5 رقمی موجود بر روی بدنه باتری استفاده کنید. 

تفاوت باتری های اسیدی و اتمی دنیز

همان طور که مستحضرید باتری دنیز در دو نوع اتمی (غیر سیلد) که به باتری های کلسیمی معروف هستند و همچنین باتری های سیلد یا اسیدی تولید می شوند. اما تفاوت عمده ای که در تولید این دو باتری و همچنین عملکرد آن ها وجود دارد صفحه هایی است که در طراحی این باتری ها به کار رفته که به شکل معمول جنس این صفحات در دو نوع مختلف باتری متفاوت است.
معمولا فروشندگان و افرادی که با باتری سر وکار دارند از باتری دنیز در نوع اتمی به عنوان باتری خشک نام می برند که این یک تعبیراشتباه است بر خلاف تصور عامه این باتری ها خشک نبوده و در داخل آن ها اسید یا الکترولیت وجود دارد. وجود اسید در انواع باتری مشترک است و تنها صفحات به کار رفته در ساختمان باتری ها است که آن ها را متمایز می سازد.
جنس صفحاتی که در داخل باتری دنیز نوع اتمی وجود دارد باعث می شود که نیاز به چک کردن سطح الکترولیت نباشد به همین دلیل این نوع باتری ها را به نام باتری های بدون مراقلت نیز شناخته می شوند.

ویژگی های باتری دنیز(نوع اتمی) آن چیست

باتری دنیز اتمی به علت وجود صفحات کلسیمی نسبت به انواع اسیدی آن از طول عمر بیشتری برخوردار هستند. این نوع باتری از این جهت مورد توجه متقاضیان قرار گرفته که کمتر از باتری های اسیدی نیاز به مراقبت و نگه داری دارند.
از دیگر ویژگی های باتری های اتمی و باتری دنیز که در بین آن ها مشترک است پلمپ بودن این باتری ها است که به هیچ عنوان اسید از آن نشت نکرده و باعث خراب شدن و پوسیدن بدنه باتری نمی شوند. به علت عمر مفید بیشتر و نگهداری کمتر کاربران بیشتر تمایل دارند که از باتری اتمی دنیز استفاده کنند.

کیفیت باتری دنیز

بیشتر برندهای تولید کننده ی باترب در ایران از لحاظ کمی و کیفی به هم نزدیک هستند و باتری دنیز نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. 
از دیگر مزایایی که خرید باتری دنیز به دنبال دارد گارانتی بسیار با کیفیت آن است که شامل 12 ماه گارنتی و خدمات پس از فروش شامل آن می شود. 
باتری دنیز در آمپراژ 55(اسیدی)، 60، 70، 74 متناسب با باتری های خودروهای سبک است. 
نکته ی مهم درباره انتخاب باتری علاوه بر اینکه انتخاب نوع باتری و برند آن برای خریدار مهم است باید به این امر توجه داشته باشد باتری متناسب با نیاز خودرویتان انتخاب کنید تا عملکرد اتومبیل تان به شکل استاندارد صورت بگیرد. اگر اتومبیل شما به باتری 74 نیاز دارد نباید در آمپراژ کمتر یا بیشتر برای آن استفاده کنید. 

سخن پایانی

شرکت پاسارگاد صنعت به عنوان تولید کننده باتری دنیز مفتخر است که موفق به دربافت گواهینامه ایزو تی اس و ایزو ۹۰۰۱ از سوی شرکت دی کیو اس آلمان شده است که به جز باتری دنیز برند های شاهین ، پروتون ، عقاب، سیمرغ را تولید کرده و به بازار باتری کشور عرضه می کند. 

نویسنده :رادپور

باتری دنیز

پاسارگاد صنعت

باتری پروتون

باتری ماشین

باتری با کیفیت


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.