خودرو هیبریدی۱۳۹۸/۱۲/۰۶
خودرو هیبریدی

خودرو هیبریدی

آشنایی با خودرو هیبریدی 

با بحرانی شدن وضعیت زیست محیطی بحث استفاده از خودرو هیبریدی در سال های اخیر مطرح شده است. استفاده از خودروهای هیبریدی با عرضه ی اتومبیل تویوتا پریوس به بازار عمومیت یافت. در حال حاضر خودروهای کم مصرف و دوستدار محیط زیست در مدل هایی کم مصرف دیزلی، اتومبیل های الکتریکی و اتومبیل های پلاگین هیبریدی که در اینجا قصد داریم این نوع خودرو را معرفی کنیم.

معرفی تخصصی خودرو هیبریدی

خودرو هیبریدی به زبان ساده طبق مدلی طراحی شده که به وسیله ی دو منبع انرژی پشتیبانی می شود. هدف از این طراحی استفاده ی حداکثری از راندمان و کارایی خودرو است. طرز کار اتومبیل های هیبریدی به این شکل است که از ترکیب انرژی ذخیره در باتری و انرژی های حاصل از احتراق سوخت های دیزلی، بنزینی و همچنین گاز طبیعی این عملکرد یک خودروی هیبریدی را به وجود می آورد.
مطمئنا موضوع به این سادگی هم نیست به این دلیل که تولید انرژی الکتریکی در سیستم های هیبریدی ممکن است توسط ترمزهای احیا شونده یا توسط پیشرانه ی احتراق داخلی ایجاد شود.
این در حالی است که شما در استفاده از سیستم های دیگر برای شارژ باتری می توانید از پریز برق استفاده کنید. از دیگر تفاوت های آن می توان در چگونگی استفاده از الکتریسته ذخیره شده نام برد. بعضی از سیستم ها در خودرو هیبریدی به شکل انحصاری ارائه شده است به این طریق که به وسیله یک پیشرانه یا چند پیشرانه الکتریکی و همچنین پیشرانه های احتراقی داخلی حرکت می کنند که این نوع سیستم هیبریدی را به عنوان گسترش دهنده ی دنیای حرکتی می شناسند. 
لازم به ذکر است که بدانید دیگر اتومبیل ها دارای پیشرانه های الکترونیکی هستند که قادرند به شکل هم زمان با پیشرانه های احتراق داخلی عمل کنند یا دارای تنظیماتی هستند که می توانند این دو مدل پیشرانه را به شکل متناوب هندل کنند. 

محبوب ترین سیستم هیبریدی خودرو

خودرو هیبریدی سری

سیستم خودرو هیبریدی سری شباهت زیادی با اتومبیل های فیکسر کارما یا بعضی از مدل های بی ام و 13، اتومبیل تنها به وسیله ی نیروی الکتریسته حرکت می کند. یعنی زمانی که شما در حال رانندگی هستید پیشرانه ی احتراق داخلی بوسیله ی شارژ شدن باتری ها به محدودی حرکتی شما اضافه خواهد شد.
سیستم های هیبریدی سری جزو سیستم های بسیار پاک محسوب می شوند. معمولا بیشتر اهداف خودروهای تمام الکتریکی در مسافت های کوتاه امکان پذیر است.
اگر بخواهیم بزرگترین مشکل این سیستم ها هزینه و قیمت بالای آن ها است. باتری های هبیریدی موازی ارزان تر از باتری های بزرگتر سری هستند. این خودروها به علت پیچیدگی ژنراتور احتراق داخلی بسیار گران تر از خودروهای الکتریکی خالص هستند. 

خودرو هیبریدی موازی

بهترین مثال برای سیستم خودرو هیبریدی موازی سیستم سینرژی تویوتا است، یکی دیگر از نمونه های مناسب برای این مدل  هوندا Insightاست. حرکت در این دو مدل خودرو با پیشرانه احتراق داخلی ممکن می شود. واحد الکتریکی موجود در این سیستم نیز به قوای محرکه متصل است. این قابلیت می تواند قدرت بیشتری را در هنگام شتاب گرفتن خودرو ایجاد کند. این مسئله باعث صرفه جویی در سوخت می شود. 
سیستم هبیریدی موازی می توانند عملکردی کاملا الکتریکی داشته باشد البته استفاده از آن تنها در رانندگی های محدود و سرعت های پایین استفاده می شود. سایز کوچک باتری ها باعث می شود که دستیابی به حداکثر ظرفیت شارژ به سرعت امکان پذیر است. در این حالت نباید نگرانی از بابت محدوده ی حرکتی داشته باشید.
نکته مهم اینکه اگر شارژ باتری های شما به شکل کامل تخلیه شود این امکان را خواهید داشت با استفاده از پیشرانه احتراق داخلی به رانندگی کردن ادامه دهید. این نوع سیستم های هیبریدی را در کنار سیستم های هیبریدی ملایم از بهترین انواع آن محسوب می شود.

خودروهای هیبریدی ملایم

سیستم های خودرو هیبریدی ملایم تقریبا به نوع موازی شبیه بوده و در زمان حرکت اتومبیل در صورت نیاز پیشرانه الکتریکی با قدرت بالا با پیشرانه احتراق داخلی همراهی می کند. در حالت عمومی این سیستم از کوچکترین باتری ها استفاده می کند و قادر نیست به تنهایی بدون استفاده از باتری ها کار کند.

پلاگین هیبرید ها چیست

جدید ترین نوع قوای محرکه استفاده از سیستم پلاگین هیبریدی در خودروها است. این سیستم از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. در این نوع خودورهای هیبریدی سیستم بوسیله ی باتری های بزرگتر پشتیبانی می شود که منبع تغذیه ی این باتری ها انرژی خارجی است. این سیستم مفهوم خودرو های هیبریدی موازی را به اتومبیل های کاملا الکتریکی نزدیک کرده است. 

نویسنده :رادپور

ماشین برقی

خودرو هیبریدی


رای :
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی آرکا باتری فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق فروشگاه آرکاباتری می‌باشد.